ГПУ та Нацполіція до річниці вбивства Шеремета дадуть прес-конференцію - CPJ

17:50 12.07.2017

20 липня представники Національної поліції та Генеральної прокуратури України планують провести прес-конференцію до річниці вбивства Павла Шеремета, на якій звітуватимуть про хід розслідування справи. Про це повідомив виконавчий директор міжнародної правозахисної організації Комітет захисту журналістів (CPJ) Джоел Саймон 12 липня, на презентації звіту CPJ, повідомляє “Детектор медіа”.

За його словами, сьогодні зранку CPJ отримав підтвердження, що Нацполіція та ГПУ проведуть 20 липня цю прес-конференцію.

CPJ сподівається почути на цій прес-конференції відповіді на свої запитання, на які організація не почула відповідей під час зустрічей з представниками Нацполіції, ГПУ та СБУ.

  1. Хто відповідальний за розслідування? На думку CPJ, це має бути одна конкретна особа з конкретного відомства, яка матиме всі необхідні ресурси для розслідування, політичну підтримку та незалежність.

  2. Хто прослуховував “Українську правду”? “Журналісти в Україні не будуть почуватися безпечно, доки влада не надасть відповіді на це запитання”, - зазначив Саймон.

  3. Чому влада не оприлюднила чіткого зображення жінки, яка закладала вибухівку під автомобіль Павла Шеремета? На думку CPJ, було б логічно показати публіці це зображення і це допомогло б ідентифікувати жінку.

Нагадаємо, 12 липня Комітет захисту журналістів (CPJ) презентував свій звіт “Відмова від правосуддя: Розслідування вбивства Павла Шеремета в Україні не дало результатів”, приурочений до річниці вбивства українського, білоруського та російського журналіста Павла Шеремета. Звіт містить низку рекомендацій українській владі та міжнародній спільноті. Зокрема, CPJ рекомендує українському слідству дослідити журналістську роботу Павла Шеремета в Україні як потенційний мотив його вбивства, не зосереджуючись виключно на «російському сліді» як головному мотиві.

11 липня члени родини загиблого Павла Шеремета і представники CPJ зустрілися з Президентом України Петром Порошенком.

Павло Шеремет загинув у Києві 20 липня 2016 року в результаті вибуху автомобіля, в якому перебував. Автомобіль належав керівнику “Української правди” Олені Притулі, її в машині не було.

Поліція кваліфікувала подію за статтею “умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб”.

10 травня 2017 року проект “Слідство.Інфо” та міжнародна мережа OCCRP презентували документальний фільм про вбивство журналіста Павла Шеремета “Вбивство Павла”. У фільмі йдеться про те, що в ніч перед убивством Шеремета біля його будинку був присутній чоловік, який працював в СБУ до 2014 року, Ігор Устименко. Устименко був присутній біля будинку Шеремета принаймні кілька годин уночі, коли під автівку журналіста було підкладено вибухівку. Він приїхав на місце події на Шкоді Октавії АА 2551 МО сірого кольору. Її зафіксували кілька камер спостереження в районі, де проживав Павло.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко в кінці червня 2017 року заявив про відсутність серйозного прогресу в розслідуванні справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.comments powered by Disqus